Klubové spravodajstvo

Previous Next

Na turnaji dorastencov vo Vysokých Tatrách sa darilo našim hráčom Matejovi Muránskemu a Adamovi Šimákovi. Aj keď ani jeden z nich nebol do súťaže nasadený, obaja sa prebojovali do finále. V ňom bol úspešnejší Matej Muránsky výsledkom 6-4,6-1. Matej bol úspešný aj vo finále štvorhry, ktorú vyhral so svojim parťákom M.Čurlejom, Obidvom našim hráčom gratulujeme!

V sobotu 9. marca 2019 sme v TC Baseline usporiadali celoslovenský tenisový turnaj detí do 8 rokov. Na turnaji štartovalo 25 hráčov, z ktorých 6 bolo z  domáceho klubu TC Baseline Banská Bystrica. 1.miesto obsadil Richard Paluga z TK Žilina. Pre naše deti to bol prvý turnaj, na ktorom zbierali skúsenosti.

Tenisový turnaj Babolat Tour je po 2. kvalifikácii

V sobotu 16.2.2019 sa uskutočnil v poradí druhý turnaj detí do 10 rokov zaradený do série turnajov BABOLAT TOUR 2019. Turnaja sa zúčastnilo 32 hráčov z celého Slovenska, ktorý boli na začiatku rozlosovaný do 8 zmiešaných skupín po 4 hráčoch. V hlavnej časti sa do finále prebojovali Lujza Zimenová z TK Žilina a Nicole Herdická z TJ Sokol Prešov. Vo vyrovnanom finále sa z víťaztva tešila Lujza Zimenová, ktorá je taktiež leaderkou celkového bodovania tour so ziskom 400 bodov. Na treťom mieste sa umistnili Lukas Krnáč z TK Hriňová a Matúš Petraško zo Žiliny. V turnaji útechy zvíťazila Nikola Fedorová z Prešova.

V dňoch 9. – 12.2.2019 usporiadal klub TC BASELINE Banská Bystrica majstrovstvá SR dorastencov v tenise. Prestížneho turnaja sa zúčastnila takmer kompletná Slovenská špička v tejto vekovej kategórii. Chýbala iba dvojka a desiatka rebríčku.

Do finále dvojhry sa zaslúžene dostali Krištof Minárik z TK Slavia STU Bratislava a Lukáš Pokorný z TK Love 4 Tennis Bratislava. Po takmer dvoch hodinách sa z víťazstva tešil Krištof. Vo štvorhre zdolali M. Novanský z OZ Slavia Trnava a M. Gálik z TK Love 4 Tennis pár J. Fekete (TC Empire Trnava) a K. Minárik (TK Love 4 Tennis) vo dvoch setoch.

Turnaja sa zúčastnili na divokú kartu aj dve mladé domáce tenisové nádeje. Matej Muranský prehral v prvom kole so 14. hráčom rebríčka M. Moncoľom až tiebreaku 3. setu 6:7, keď zahodil aj jeden matchball. Maxim Novák získal bronzovú medailu vo štvorhreturnajového  spolu s partnerom P. Naďom, keď podľahli v semifinále neskorším víťazom po tesnom priebehu 4:6, 4:6.

Spestrením turnajového víkendu v BASELINE SPORT ARENE bola návšteva olympijského víťaza a dlholetého kapitána Davis Cupového družstva mužov pána Miloša Mečířa, ktorý si vystrihol aj peknú fotku s našou budúcou tenisovou hviedov Leonkom Kráľom.

Výsledky:

SF dvojhra Minárik vs. Fekete 6:2, 6:2

SF dvojhra Pokorný vs. Palovič (TA Prešov) 6:1, 6:1

Finále dvojhra Minárik vs. Pokorný 6:1, 6:4

SF štvorhra Fekete, Minárik vs. Habšuda (TK Love 4 Tennis), Arbet (TC Empire Trnava) 6:7(7), 7:5, 10:3

SF štvorhra Novanský, Gálik vs. Novák (TC BASELINE BB), Naď (TK Mladosť Košice)

6:4, 6:4

Finále Novanský, Gálik vs. Fekete, Minárik 7:5, 7:6 (8)

BABOLAT TOUR 2019 po 1. kvalifikačnom turnaji

Dňa 5.1.2019 sa uskutočnil v BASELINE SPORT ARENE 1. kvalifikačný turnaj 3. ročníka populárnej tenisovej série BABOLAT TOUR 2019 pre deti do 10 rokov. Turnaja sa zúčastnilo 16 chlapcov a 16 dievčat z celého Slovenska. Hráči boli rozdelený do 8 skupín po 4, kde z každej skupiny prví 2 postúpili do hlavnej súťaže. Ostatný sa dostali do pavúka o cenu útechy. Turnaj ovládla hráčka klubu TK Žilina Lujza Zimenová, ktorá vo finále zdolala Matúša Petraška z rovnakého klubu. Na tretom mieste sa umiestnili Michaela Lalíková z TK Hriňová a Matúš Papuščák z TKM Martin. Turnaj útechy vyhral Markus Kollár z TK Banská Bystrica. 2. kvalifikačný turnaj sa bude konať na tom istom mieste 16.2.2019 a je súčasťou turnajov v systéme e-tenis.sk. Priebežné kvalifikačné poradie hráčov na MASTERS a viac informácií o turnaji nájdete onedlho na www.tenisbb.sk v záložke AKTIVITY/Babolat Tour.

Naši najmenší deti na detskom DC a FC

Naše najmenšie detičky do 8 rokov sa zúčastnili na detskom Davis cupe a Fed cupe, ktoré sa konali 22.9.2018 v Prievidzi. Kapitánmi boli tréner Jozef Šuhajda a trénerka Nika Ternuščáková.  Kapitáni nominovali dve družstva - chlapcov a dievčatá. Chlapčenské družstvo hralov zložení Leo Kráľ, Patrik Dianiška, Martin Kotačka, Simon Mesiarik. Dievčatá hraliv zložení Timea Grepľová, Tatiana Smrečanová a Tamara Hudáčeková.  Na turnaj sme išli zbierať skúsenosti keďže niektoré z našich deti hrali po prvýkrát na trištvrte kurtu. Detičky si zaslúžia veľkú pochvalu za vzornú reprezentáciu nášho klubu TC Baseline Banská Bystrica.

Samko Takáč na MR so zlatom zo štvorhry

Na regionálnych majstrovstvách regiónu v Slovenskej Ľuči, ktoré sa konali počas uplynulého víkendu zvíťazil vo štvorhre náš Samuel Takáč spolu s partnerom Matúšom Petráškom z TK Žilina. V dvojhre Samko podľahol vo veľmi peknom a vyrovnanom zápase 4-6 Dominikovi Gibalovi z LTC Lieskovec vo štvťfinále. Samkovi gratulujemena a prajeme úspešný záver sezóny v Národnom tenisovom centre počas celoslovenského finále detského DC, kde bude reprezentovať náš klub TC Baseline Banská Bystrica.