Klubové spravodajstvo

BABOLAT TOUR 2019 po 1. kvalifikačnom turnaji

Dňa 5.1.2019 sa uskutočnil v BASELINE SPORT ARENE 1. kvalifikačný turnaj 3. ročníka populárnej tenisovej série BABOLAT TOUR 2019 pre deti do 10 rokov. Turnaja sa zúčastnilo 16 chlapcov a 16 dievčat z celého Slovenska. Hráči boli rozdelený do 8 skupín po 4, kde z každej skupiny prví 2 postúpili do hlavnej súťaže. Ostatný sa dostali do pavúka o cenu útechy. Turnaj ovládla hráčka klubu TK Žilina Lujza Zimenová, ktorá vo finále zdolala Matúša Petraška z rovnakého klubu. Na tretom mieste sa umiestnili Michaela Lalíková z TK Hriňová a Matúš Papuščák z TKM Martin. Turnaj útechy vyhral Markus Kollár z TK Banská Bystrica. 2. kvalifikačný turnaj sa bude konať na tom istom mieste 16.2.2019 a je súčasťou turnajov v systéme e-tenis.sk. Priebežné kvalifikačné poradie hráčov na MASTERS a viac informácií o turnaji nájdete onedlho na www.tenisbb.sk v záložke AKTIVITY/Babolat Tour.

Naši najmenší deti na detskom DC a FC

Naše najmenšie detičky do 8 rokov sa zúčastnili na detskom Davis cupe a Fed cupe, ktoré sa konali 22.9.2018 v Prievidzi. Kapitánmi boli tréner Jozef Šuhajda a trénerka Nika Ternuščáková.  Kapitáni nominovali dve družstva - chlapcov a dievčatá. Chlapčenské družstvo hralov zložení Leo Kráľ, Patrik Dianiška, Martin Kotačka, Simon Mesiarik. Dievčatá hraliv zložení Timea Grepľová, Tatiana Smrečanová a Tamara Hudáčeková.  Na turnaj sme išli zbierať skúsenosti keďže niektoré z našich deti hrali po prvýkrát na trištvrte kurtu. Detičky si zaslúžia veľkú pochvalu za vzornú reprezentáciu nášho klubu TC Baseline Banská Bystrica.

Samko Takáč na MR so zlatom zo štvorhry

Na regionálnych majstrovstvách regiónu v Slovenskej Ľuči, ktoré sa konali počas uplynulého víkendu zvíťazil vo štvorhre náš Samuel Takáč spolu s partnerom Matúšom Petráškom z TK Žilina. V dvojhre Samko podľahol vo veľmi peknom a vyrovnanom zápase 4-6 Dominikovi Gibalovi z LTC Lieskovec vo štvťfinále. Samkovi gratulujemena a prajeme úspešný záver sezóny v Národnom tenisovom centre počas celoslovenského finále detského DC, kde bude reprezentovať náš klub TC Baseline Banská Bystrica.

Nábor detí do úspešného projektu "Hľadáme tenisových šampiónov" bude už 20. septembra 2018

V tenisovom klube TC BASELINE Banská Bystrica s tenisom začínali viacerí úspešný hráči, majstri Slovenska aj reprezentanti a v našej snahe o výchovu ďalšej generácie tenistov pokračujeme aj naďalej. Uvedomujeme si finančnú náročnosť športovej prípravy detí, preto aj tento rok rozbiehame projekt sponzorovanej tenisovej prípravy s názvom „Hľadáme tenisových šampiónov“. Cieľom projektu je poskytnúť banskobystrickým deťom vo veku 4-6 rokov celosezónnu tenisovú prípravu, ktorá bude prebiehať v skupinách po 4 deti, pričom každej štvorčlennej skupine sa bude dvakrát týždenne v hodinovom bloku venovať kvalifikovaný tenisový tréner. Tréningy budú prebiehať od októbra do konca septembra 2018 v novo vybudovanom tenisovom areáli BASELINE na Švermovej ulici a rodičia za túto prípravu zaplatí iba 12 Euro/mesiac. Celý projekt je tak spolufinancovaný klubom TC BASELINE Banská Bystrica za podpory mesta Banská Bystrica a banskobystrického samosprávneho kraja. Výberové tréningy do projektu (v každom tenisovom roku môžeme podporiť max. 32 detí) prebiehajú vždy v septembri a apríli. Informácie o aktuálnom výbere nájdete v letáku.

Pokiaľ Vaše dieťa vo výbere neuspeje, stále sa môže zúčastniť prípravy v našej tenisovej škole BASELINE s možnosťou neskoršieho zaradenia do projektu. V prípade doplňujúcich otázok Vám budeme k dispozícii počas výberovej časti alebo kedykoľvek na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Starší žiaci TC BASELINE majstrami SR 2018

Skvelého úspechu dosiahli starší žiaci TC BASELINE Banská Bystrica na majstrovstvách Slovenska družstiev v tenise. Po výbornom výkone sa stali majstrami SR.

Finálový turnaj majstrovstiev sa konal na kurtoch TC Empire Trnava od 2. do 4.9.2018. V prvom kole narazili naši borci na družstvo z bratislavského klubu TK Jednotka, ktorých porazili jednoznačne 7:0 na zápasy. V semifinále nastúpili hráči Baseline proti domácemu družstvu z Trnavy. Všetky zápasy boli veľmi vyrovnané a rozhodoval iba maličkosti. Po dvojhrách už Bystričania vyhrávali 4:1 a pred štvorhrami tak bolo o víťazi stretnutia rozhodnuté. Utkanie nakoniec skončilo výsledkom 5:2 v prospech TC BASELINE.

V utorkovom finále sme nastúpili proti družstvu TK Mladosť Košice. Po napínavých a vyrovnaných dueloch sme sa tešili po výsledku 4:3 z titulu Majstrov Slovenska.

Pod vedením kapitána Mareka Nováka sa vytvorila skvelá partia hráčov, ktorí sa navzájom povzbudzovali, podporovali a vyhrali ako kolektív. Družstvo tvorili hráči Karol Vlčko, Pavol Gula, Maxim Novák, Matej Muranský, Adam Šimák a Adam Ondrášik.

Chlapcom ďakujeme za príkladnú reprezentáciu klubu a gratulujeme k úspechu!!!

Na medzinárodnom turnaji Balus zlatá, Muránsky bronzový

Medzinárodny tenisový turnaji do 16 rokov v Slovenskej Ľupči vyhrala v štvorhre Irina Balus z TC Baseline Banská Bystrica spolu s Emou Tóthovou z Bratislavy. Matej Muránsky, taktiež hráč TC Baseline, so svojim partnerom Rasťom Kubovičom vybojoval výborné 3.miesto.

Previous Next

Minulý víkend sa v BASELINE uskutočnil ďalší zo série turnajov STZ, tento razi v kategórii dorast. Turnaja sa zúčastnilo celkom 23 hráčov a hráčok, najviac z domáceho klubu TC BASELINE Banská Bystrica. V kategórii dorasteniek sa najviacej darilo domácej Barbore Burgerovej, ktorá vo finále porazila Simonu Jedličkovú z LTK Liptovský Mikuláš výsledkom 6:0 a 6:4. Z našich hráčok sa na krásnom tretom mieste umiestnila Nika Machalová. Vo štvorhre dievčat opäť dominovali domáce hráčky. Dvojica Timea Barlová a Nika Machalová zdolali vo finále pár Jedličková, Lisá v pomere 6:0 a 6:2. Vo štvorhre pridala tretie miesto naša Eliška Melicháčová.

U chlapcov sa do finále dostali Maxim Novák (TC BASELINE) a Igor "Iči"

Slovík (Tennis Fun Banská Bystrica). Iči zvíťazil v pomere 6:2 a 6:3.