Prečo práve tenis?

Prečo sa rozhodnúť práve pre tenis.

Tenis Banská BystricaTenis je celoročným športom. Počas zimných mesiacov je možno hrať ho v krytých telocvičniach, pričom v lete si môžete vyraziť na tenisové kurty.

Máte k dispozícii mnoho povrchov, v telocvični je to špeciálny koberec alebo menej populárna drevená podlaha. Na vonkajších kurtoch zasa antuka, trávnatý alebo umelý povrch. V závislosti od povrchu sa mení aj hra, keďže dopad a rýchlosť loptičiek sa líši práve v závislosti od druhu povrchu.

Tenis posiľňuje svalstvo celého tela, od nôh až po ramená a trup (hrudník, brucho...), získate výbornú fyzickú kondíciu, a nemusia sa ho báť ani rekreačný športovci.

Rozvíja telesnú koordináciu. Sme totiž nútení synchronizovať rýchle pohyby vpred, vzad a do strán s pohybmi ramien.

Precvičuje okrem tela aj našu koncentráciu a schopnosť taktického myslenia. Pohyby pri tenise sú veľmi krátke a rýchle, medzi nimi sú taktiež krátke prestávky, kým čakáme na loptičku od súpera. Toto napomáha svalom efektívne využívať kyslík. Vďaka rýchlym reakciám sa precvičuje mozog. Ten musí v krátkom časovom intervale správne rozhodnúť o tom, v ktorom momente je najlepšie udrieť loptičku, ale aj kam ju udrieť tak, aby ju súper minul. Taktika je totiž v tenise veľmi dôležitá, je to hra uhlov, geometrie a fyziky.

Tenis učí sebakontrole. Je to veľmi súťaživý šport, vďaka ktorému sa človek môže naučiť zvládať emócie a stres aj v každodennom živote.

Tenis môžete hrať neobmedzene bez ohľadu na vek.

Rady, tipy, otázky

22. január 2018
22. január 2018
22. január 2018
20. január 2018
©2023 Tvorba a správa webu ◄TC Baseline Banská Bystrica ►

Search