Klubové spravodajstvo

Turnaj MASTERS pre korona vírus ZRUŠENÝ !!!

 

Do Masters sa priamo kvalifikujú 14 hráči podľa súčtu bodov zo všetkých troch kvalifikačných turnajov plus dvaja hráči na voľnú kartu usporiadateľa.

Účasť na MASTERS je nevyhnutné potvrdiť e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.prípadne sms (0915 528 238) najneskôr do 18.9.2020 !!! V prípade nepotvrdenia účasti kvalifikovaných hráčov, dostanú pozvánku náhradníci podľa poradia.

MASTERS hrá 16 hráčov nasadených do 4 skupín podľa kvalifikačného poradia. Po odohraní skupín sa bude pokračovať vyraďovacím spôsobom o každé miesto.

Štartovné je 20€ vrátane obeda.

Prezentácia je v nedeľu 27.9.2020 do 8,30 hod. Kontaktný tel.: 0915 528 238

Previous Next

V sobotu 7.3.2020 sa uskutočnil záverečný kvalifikačný turnaj detí do 10 rokov v rámci série BABOLAT TOUR 2020. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 30 mladých hráčov z celého Slovenska. Hlavnú časť súťaže ovládli chlapci, keď sa do semifinále prebojovali až štyria. Východniarské derby vyhral a celkovým víťazom sa stal po prvý krát Marcus Adam z TJ Sokol Prešov, ktorý vo finále zdolal Tomáša Maruščáka z TK Mladosť Košice. Na treťom mieste sa umistnil Filip Čierny z ŠK PEPAS Slovenská Ľupča a Erik Vrana z LTC Lieskovec.

Pavúka útechy zasa ovládli dievčatá, keď sa z víťazstva premiérovo radovala Bianka Rišianiová z TK Mladosť Košice, ktorá vo finále porazila "takmer" domácu Dominiku Pavlovičovú z TA E.Pavlík Banská Bystrica.

Na finálový MASTERS, ktorý sa uskutoční 4.4.2020 sa tak prebojovalo 14 najlepších hráčov + 2 dostanú voľnú kartu usporiadateľa.

Previous Next

V dňoch 15. – 18.2.2020 sa v tenisovom klube a športovom centre BASELINE v Banskej Bystrici uskutočnili halové majstrovstvá SR dorastencov v tenise.

Vo dvojhre sa do finále prebojoval prvý nasadený Michal Novanský z OZ Slávia Trnava a Lukáš Pokorný z TK Love 4 Tennis. Z triumfu sa nakoniec zaslúžene tešil Pokorný, ktorý zvíťazil nad svojim súperom v pomere 6/4 a 6/4. Do semifinále sa dostali hráči Privara a Gálik.

Vo štvorhre sa súperiz finále dvojhry postavili spoločne páru Jakub Kaťuch a Radovan Michalík (obaja z TK Mladosť Košice). Novanský s Pokorným sa nakoniec radovali z víťazstva po výsledku 7/5 a 6/3.

Z domácich hráčov sa na šampionáte predstavili Matej Muranský a Maxim Novák, ktorý obaja vyhrali jedno kolo, ale v ďalšom kole už nestačili na vyššie nasadených súperov. Zápasy s lepšími hráčmi im dali skúsenosť a motiváciu do budúcnosti.

Previous Next

V sobotu 8.2.2020 sa v tenisovom klube a športovom centre Baseline  uskutočnil v poradí 2.kvalifikačný turnaj pre deti do 10 rokov série BABOLAT TOUR zimná časť. Na turnaji štartovalo 32 hráčov z celého Slovenska. Z domácich hráčov TC Baseline na turnaji bojoval o zisk bodov Adam Čunderlík, ktorý sa prebojoval dvoma víťazstvami v skupine do hlavnej časti, kde odohral ďalší veľmi pekný zápas.

Víťazom celého turnaja sa stal nováčik na BABOLAT TOUR Juraj Kováčik z TC Dúbravka Bratislava. Vo finále mu nestačil Tomáš Maruščák z TK Mladosť Košice a podľahol mu 4:2. Na treťom mieste skončili Lukas Krnáč a Matúš Papuščák obidvaja z ŠK Pepas Slovenská Ľupča. Pavúka útechy ovládla ,ako na 1.kvalifikačnom turnaji, Sarah Šteinerová z TK Mladosť Košice.

Výsledky a priebežné kvalifikačné poradie nájdete tu.

OBROVSKÝ ÚSPECH PRE NÁŠ KLUB

14.1.2020. Leon Sloboda stal majstrom Slovenska medzi mladšími žiakmi. Podarilo sa mu to ako prvému chlapcovi, debutantovi, v mládežníckych kategóriiách. Zároveň je to prvý Banskobystričanovi v histórií, ktorý získal titul v dvojhre a unikátom určite aj bude, že hrá ešte s 26" raketou. Aby toho nebolo málo, vo štvorhre pridal so svojím parťákom Matúšom Petráškom z TK Žilina striebornú medailu. V tieni klubového megaúspechu TC Baseline Banská Bystrica nemôže ostať ani výkon ďalšieho nášho hráča Mateja Muránskeho. Medzi mladšími dorastencami si z národného šampionátu vezie striebro zo štvorhry, ktoré vybojoval s Norbertom Marošíkom z LTC Lieskovec. Len tak ďalej, chlapci!

Odštartovali sme 4. ročník Babolat Tour

V dňoch 4. – 5.1.2020 sa v tenisovom klube a šprtovom centre BASELINE Banská Bystrica uskutočnil prvý kvalifikačný turnaj v rámci zimnej série BABOLAT TOUR 2020. Turnaja sa zúčastnilo 16 chlapcov a 16 dievčat z celého Slovenska. Po odohraní skupinových zápasov sa deti dostali do hlavného pavúka a pavúka útechy. Na konci dňa sa z víťazstva radoval Filip Čierny z ŠK PEPAS Slovenská Ľupča, ktorý vo finále zdolal Lukasa Krnáča z rovnakého klubu v pomere 4:0. Tretí skončili Emma Fereková z Tenisovej akadémie Prešov a Viktória Nováková z TC EMPIRE Trnava. Útechu ovládla Sarah Šteinerová z TK Mladosť Košice. Z domácich hráčov TC BASELINE Banská Bystrica sa podujatia zúčastnili Simonka Raffajová, Tamarka Hudáčeková, Elka Rybárová a Adamko Čunderlík, pre ktorých to bola prvá účasť na tomto turnaji a zároveň aj prvá skúsenosť s veľkým kurtom. Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutoční v sobotu 8.2.2020 opäť v BASELINE Banská Bystrica.

Viac fotografií v našej fotogalérii

Súhrn informácií o všetkých turnajoch série BABOLAT TOUR

Vynikajúca atmosféra a hojná účasť sprevádzala tohtoročný vianočný rodičovský Baseline turnaj, ktorý sa uskutočnil v sobotu 21.12.2019 v tenisovom a športovom centre Baseline. Tentokrát ku nám zavítala tenisová reprezentantka Slovenska Anna Karolina Schmiedlová so svojím trénerom Petrom Huberom. Výborná diskusia a aj niekoľko tenisových výmen na dvorci so všetkými deťmi ozdobili akciu, ktorú tradične organizujeme každý rok pre naše deti a ich rodičov.

©2022 Tvorba a správa webu ◄ Radovan Sloboda, 0903 701 296 ►

Search