Klubové spravodajstvo

OBROVSKÝ ÚSPECH PRE NÁŠ KLUB

14.1.2020. Leon Sloboda stal majstrom Slovenska medzi mladšími žiakmi. Podarilo sa mu to ako prvému chlapcovi, debutantovi, v mládežníckych kategóriiách. Zároveň je to prvý Banskobystričanovi v histórií, ktorý získal titul v dvojhre a unikátom určite aj bude, že hrá ešte s 26" raketou. Aby toho nebolo málo, vo štvorhre pridal so svojím parťákom Matúšom Petráškom z TK Žilina striebornú medailu. V tieni klubového megaúspechu TC Baseline Banská Bystrica nemôže ostať ani výkon ďalšieho nášho hráča Mateja Muránskeho. Medzi mladšími dorastencami si z národného šampionátu vezie striebro zo štvorhry, ktoré vybojoval s Norbertom Marošíkom z LTC Lieskovec. Len tak ďalej, chlapci!

Odštartovali sme 4. ročník Babolat Tour

V dňoch 4. – 5.1.2020 sa v tenisovom klube a šprtovom centre BASELINE Banská Bystrica uskutočnil prvý kvalifikačný turnaj v rámci zimnej série BABOLAT TOUR 2020. Turnaja sa zúčastnilo 16 chlapcov a 16 dievčat z celého Slovenska. Po odohraní skupinových zápasov sa deti dostali do hlavného pavúka a pavúka útechy. Na konci dňa sa z víťazstva radoval Filip Čierny z ŠK PEPAS Slovenská Ľupča, ktorý vo finále zdolal Lukasa Krnáča z rovnakého klubu v pomere 4:0. Tretí skončili Emma Fereková z Tenisovej akadémie Prešov a Viktória Nováková z TC EMPIRE Trnava. Útechu ovládla Sarah Šteinerová z TK Mladosť Košice. Z domácich hráčov TC BASELINE Banská Bystrica sa podujatia zúčastnili Simonka Raffajová, Tamarka Hudáčeková, Elka Rybárová a Adamko Čunderlík, pre ktorých to bola prvá účasť na tomto turnaji a zároveň aj prvá skúsenosť s veľkým kurtom. Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutoční v sobotu 8.2.2020 opäť v BASELINE Banská Bystrica.

Viac fotografií v našej fotogalérii

Súhrn informácií o všetkých turnajoch série BABOLAT TOUR

Vynikajúca atmosféra a hojná účasť sprevádzala tohtoročný vianočný rodičovský Baseline turnaj, ktorý sa uskutočnil v sobotu 21.12.2019 v tenisovom a športovom centre Baseline. Tentokrát ku nám zavítala tenisová reprezentantka Slovenska Anna Karolina Schmiedlová so svojím trénerom Petrom Huberom. Výborná diskusia a aj niekoľko tenisových výmen na dvorci so všetkými deťmi ozdobili akciu, ktorú tradične organizujeme každý rok pre naše deti a ich rodičov.

Záver HMR mužov obstarali hráči TC Baseline Banská Bystrica

V dňoch 7. - 10.12.2019  sa na kurtoch tenisového klubu TC Baseline BB konali Halové regionálne majstrovstvá mužov a žien . Medzi mužmi sa do semifinále prebojovali traja domáci hráči Tomáš Pavlovský, Ivan Hric a Jakub Novák , ktorých doplnil zvolenčan Novodomec . Do utorkového finále sa napokon prebojovali Pavlovský ktorý si ľahko poradil s Novodomcom a J.Novák ktorý po veľkom boji porazil Hrica až v tajbrejku tretieho setu .Titul majstra stredoslovenského regiónu si nakoniec odniesol Tomáš Pavlovský ktorý vo veľmi vyrovnanom finálovom zápase ukázal v koncovke pevnejšie nervy a tešil sa po výsledku 3:6 6:1 7:6 . Vo štvorhre titul získala domáca dvojica Pavlovský Hric ktorí zdolali vo finále Gibalu s Keľom. Medzi ženami sa vo finále predstavili Bystričanka Yvonna Žuffová a Nina Darmatiová z Lieskovca . Vo veľmi tesnom a kvalitnom zápase nakoniec zvíťazila Žuffová po výsledku 7:6 7:5 .

Previous Next

Dominantným spôsobom s impozantným skóre 14:1 obhájilo naše družstvo chlapcov do 10 rokov víťazstvo v celoslovenskom finále detského Davis Cupu a Fed Cupu. S celkovým ziskom štyroch titulov 2014, 2015, 2018 a 2019 sme sa tak stali najúspešnejším slovenským klubom v 15 ročnej histórii súťaže.
Výbornou hrou sa predviedli Leon Sloboda a Matúš Petráško, ktorí vo všetkých svojich 9 zápasoch dovolili súperom uhrať iba celkovo 6 hier. Našich lídrov skvele dopĺňali Martin Petrík a Dávid Ondrášik. Chlapci, sme na vás pyšní a patrí vám veľká gratulácia!
🎾👏🏆🎾👏🏆🎾👏🏆🎾👏🏆🎾👏🏆

Na MSR Muránsky bronzový

Na majstrovstvách Slovenska v doraste v Žiline vybojoval v štvorhre náš hráč Matej Muránsky bronzovú medailu. So spoluhráčom M.Krajčím podľahli v semifinále dvojici J.Kaťúch, M.Čurlej, 3:6,7:5,5:10. Matejovi gratulujeme k medajlovému umiestneniu!

©2020 Tvorba a správa webu ◄ Radovan Sloboda, 0903 701 296 ►

Search